BLOG TRANSPORTOWY

Fala protestów w Europie wywołała poważne utrudnienia w transporcie. Sprawdź, jak możesz zaplanować trasę ciężarówki i unikać blokad

15 stycznia , 2019

Od kilku tygodni wzrok całej branży transportowej jest skierowany na Francję. Nie tylko ze względu na decyzje polityczne prezydenta Emmanuela Macrona i ciągły problem z uchodźcami w Calais, ale również z powodu protestu “żółtych kamizelek”, który w dalszym ciągu trwa. Niestety, jazda przez niektóre regiony czy też postój na parkingach we Francji może się obecnie wiązać z pewnym ryzykiem. Zobacz, jak możesz bezpiecznie spędzać dłuższą przerwę we Francji i przy tym nie ponosić wysokich kosztów za postój.

yellow jacket

więcej

Dziś we Włoszech strajk i utrudnienia na drogach. Kierowco, sprawdź, gdzie możesz bezpiecznie zaparkować

14 stycznia , 2019

Dziś, 14 stycznia we Włoszech rozpoczął się ogólnokrajowy protest kierowców ciężarówek i przewoźników. Akcja, która jest przejawem sprzeciwu wobec norm unijnych, zawartych w Pakiecie Mobilności, potrwa 24 godziny (w Ligurii – 48 godzin). W tym czasie możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym. Sprawdź, gdzie możesz w tym czasie bezpiecznie zaparkować.

traffic

więcej

Parkingi dla ciężarówek w Warszawie. Gdzie warto się zatrzymać w stolicy?

27 grudnia , 2018

Zwykły dzień w trasie. Kierowca musi się zatrzymać na przerwę, bo właśnie kończy mu się dozwolony czas pracy, a tu na horyzoncie wysokie wieżowce, wiadukty, sznur pojazdów, słynny Pałac. Warszawa. Chwila konsternacji, w końcu to stolica, gdzie z postojem dla ciężarówek wiadomo jak jest. Ostatecznie jednak uśmiech i gaz do dechy – on już wie, znalazł – idealne miejsce na postój.

Warszawa

więcej

Jedziesz z ładunkiem na Ukrainę? Sprawdź, jak możesz się zabezpieczyć przed kradzieżą

20 grudnia , 2018

W 2017 roku liczba kradzieży ładunków na Ukrainie wzrosła, w porównaniu do 2016 r., o 10 proc. Złodzieje upodobali sobie ciężarówki z zagranicy, przewożące na ogół cenny ładunek do Rosji czy krajów Azji Środkowej. Niestety, dotyczy to głównie Polaków, którzy dominują na rynku ukraińskim, jeśli chodzi o udział zagranicznych przewoźników na lokalnym rynku. Z tego powodu przygotowaliśmy niniejszy poradnik, który pomoże przewoźnikom i ich kierowcom w zmniejszeniu zagrożenia utraty ładunku lub pojazdu.

parking dla kierowców ciężarówek

więcej

Londyńska strefa niskich emisji – jak jej unikać i gdzie parkować w Londynie?

17 grudnia , 2018

Londyńska strefa niskich emisji, znana również jako Strefa Małej Emisji (Low Emission Zone – LEZ) obejmuje prawie cały Londyn. Jest to ekologiczna inicjatywa władz miasta, która zabrania wjazdu na teren stolicy pojazdom ciężarowym poniżej normy Euro 4. W praktyce się jednak zdarza, że mandat można otrzymać nawet za wjazd ciężarówką, spełniającą powyższy wymóg. Dlaczego tak się dzieje i jak uniknąć nieporozumień, opisujemy w poniższym poradniku.

więcej

Klauzula postojowa w ubezpieczeniu OCP – jak spełnić wymóg względem bezpiecznych parkingów dla ciężarówek?

10 grudnia , 2018

Klauzula postojowa jest jednym z najważniejszych warunków ubezpieczenia OCP. Poszerza zakres odpowiedzialności polisy o kradzież i rozbój podczas postoju ciężarówki, czyli wtedy, kiedy ładunek jest najbardziej zagrożony. Brak klauzuli w ubezpieczeniu może narazić przewoźnika na spore straty. Jednak samo posiadanie tej klauzuli nie jest wystarczające, żeby ubezpieczyciel wypłacił nam odszkodowanie. Trzeba spełnić kilka ważnych warunków, w tym najważniejszy – postój ciężarówki na parkingu, który spełnia warunki ubezpieczenia.

więcej

Bezpieczny ładunek to zdrowy sen. Sprawdź listę strzeżonych parkingów w Niemczech, Francji, Belgii oraz Hiszpanii i śpij spokojnie

26 listopada , 2018

6 miliardów euro rocznie – takie straty, zgodnie z badaniem IRU, powodują kradzieże ładunków w Europie. Tylko w I kw. 2018 r. związek TAPA odnotował 620 przypadków okradania ciężarówek w UE, Afryce i w krajach Bliskiego Wschodu. Warto zaznaczyć, że dane związku dotyczą tylko zrzeszonych przewoźników, co oznacza, że liczba kradzieży jest w rzeczywistości dużo wyższa. Z danych statystycznych wynika, że najczęściej do kradzieży dochodzi w zachodniej części Europy, gdzie też najbardziej brakuje bezpiecznych miejsc do parkowania. Sprawdź zatem listę strzeżonych parkingów na najpopularniejszych polskich trasach – w Niemczech, Francji, Belgii i Hiszpanii.

więcej

Najbardziej niebezpieczne parkingi w Europie

13 listopada , 2018

Jeszcze do niedawna parkingi w Europie Zachodniej uchodziły za niedościgniony wzór dla tych na Wschodzie. Okazuje się jednak, że wcale nie są one tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać.

duży parking dla ciężarówek

 

więcej

8 najlepszych bezpłatnych parkingów w Niemczech na 9-godzinną przerwę dobową

9 listopada , 2018

Praca kierowcy zawodowego to istne wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o liczne przepisy prawne, które regulują czas pracy i odpoczynku truckerów. Kuriozum w danym obszarze jest spełnianie wszystkich wymogów i jednocześnie dbanie o własny komfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. A że z parkingami w Europie wiadomo, jak jest, postanowiliśmy wam nieco ułatwić życie. Oto lista ośmiu darmowych parkingów w Niemczech, na których najlepiej zrobić pauzę dobową.

8 najlepszych bezpłatnych parkingów w Niemczech na 9-godzinną przerwę dobową więcej

×

Masz pytania? Napisz do nas

Dołącz do nas na facebook

Wprowadź poprawne imię i nazwisko.
Zadaj pytanie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką PrywatnościNależy wyrazić zgodę