Darmowe siłownie dla kierowców przy parkingach

3 stycznia 2018

siłownie dla kierowców

Nie jest dobrze ze zdrowiem kierowców – alarmują specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przygotowany na zlecenie fundacji Truckers Life raport ujawnił zatrważające dane dotyczące zdrowia truckerów. Wynika z niego m.in., że ponad 43% kierowców cierpi na nadwagę, co bezpośrednio przekłada się na to, jak zachowują się oni na drogach. Zdrowie truckerów wpływa zatem na bezpieczeństwo na drodze.

Problematyczna otyłość

Widok osoby dotkniętej nadwagą lub otyłością nie należy, niestety, w Polsce do rzadkości. W naszym kraju co druga osoba cierpi na tę przypadłość. Jedną z grup zawodowych, które szczególnie narażają się na choroby związane z nadwagą, są kierowcy ciężarówek. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się najczęściej brak ruchu i niezbilansowaną dietę. Nie chodzi jednak tylko o tryb, w jakim pracują kierowcy. Z raportu wynika bowiem, że większość truckerów preferuje odpoczynek bierny. Aż 64% badanych deklaruje, że w czasie wolnym od pracy unikają aktywnego odpoczynku, przedkładając nad niego na przykład oglądanie telewizji.

W zdrowym ciele kierowcy zdrowy duch

Zmienić ten stan rzeczy chce fundacja Truckers Life, której działania skupiają się na tym, by kierowcy prowadzili zdrowy tryb życia. Organizacja prowadzi w tym celu szereg inicjatyw. Jedną z nich są zewnętrzne siłownie dla kierowców. Usytuowane są one tak, aby każdy kierowca miał do nich dostęp. Siłownie znaleźć możemy więc przy stacjach paliw, serwisach samochodowych oraz Miejscach Obsługi Podróżnych. Wszystkie pakernie są darmowe i czynne 24/h, a ich sieć liczy sobie już ponad 70 obiektów w całej Europie. Poza Polską znajdziecie je również w Niemczech i Czechach. Jeśli szukasz miejsca, gdzie mógłbyś rozruszać mięśnie po całym dniu za kółkiem, siłki Truckers Life są idealnym rozwiązaniem. Aktywny tryb życia pomoże Ci nie tylko zniwelować negatywne skutki pozycji siedzącej, ale też zwiększy wydolność serca i z pewnością poprawi samopoczucie. Nie bez powodu przecież mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Znani zachęcają do ćwiczeń

O tym, jak ważne jest zdrowie w pracy kierowcy, wie na pewno Iwona Blecharczyk, która jest ambasadorką fundacji. Polska Trucking Girl niejednokrotnie podkreślała, jak istotne jest dla niej dbanie o formę w trasie. Aby nie pozostać gołosłowną, prezentowała nawet zestawy ćwiczeń odpowiednich dla kierowców:

Pełną mapę lokalizacji znajdziecie na stronie fundacji Truckers Life. 

A jeśli będąc w trasie, nabierzecie ochoty na wysiłek fizyczny, znalezienie odpowiedniego miejsca umożliwi wam darmowa aplikacja TransParking. Wystarczy wpisać swoje współrzędne, a aplikacja podpowie wam, gdzie znajduje się najbliższa siłownia Truckers Life. Dzięki apce nie tylko łatwiej znajdziesz parking na swojej trasie, ale też utrzymasz formę.

To co? Ćwiczymy?

Autor:
×

Masz pytania? Napisz do nas

Dołącz do nas na facebook

Wprowadź poprawne imię i nazwisko.
Zadaj pytanie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką PrywatnościNależy wyrazić zgodę