Wyznaczniki bezpiecznego parkingu

12 grudnia 2017

 

duży parking dla kierowców

Bezpieczeństwo w transporcie to podstawa. Bardzo często uzależnione jest ono od tego, jakie miejsce wybierzemy na pauzę. Rajki dla ciężarówek uchodzą za miejsca szczególnie niebezpieczne. O tym, jak łatwo paść na nich ofiarą kradzieży lub napadu, wie chyba każdy trucker. Znalezienie bezpiecznego parkingu powinno być więc twoim priorytetem. W końcu odpowiadasz zarówno za przewożony towar, jak i za swoje życie i zdrowie. Nie ma się co oszukiwać, że znajdziemy miejsce, które zapewni nam stuprocentowe bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy bezpieczni nawet we własnym domu, a co dopiero poza nim. Warto jednak postarać się znaleźć miejsce, które zapewni nam chociaż minimum poczucia bezpieczeństwa. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze? Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kiedy szukamy bezpiecznego parkingu. 

Monitoring

Jedyną rzeczą, o jakiej myślisz po dziewięciu godzinach za kółkiem, jest zjechanie do bezpiecznej przystani. Dobrze zgadliśmy? Jeśli tak jest, to warto poszukać parkingu, na którym będzie monitoring. Obecność kamer znacznie studzi zapał potencjalnych złodziei, zmniejszając ryzyko napadu czy kradzieży. Dlatego tak ważne jest, aby parking, na którym się zatrzymamy, był całodobowo monitorowany. Nawet jeśli już dojdzie do kradzieży, to nagrania mogą ustalić tożsamość sprawców, co na pewno ułatwi późniejsze dochodzenie w sprawie.

Ochrona

W trakcie swoich pobytów na parkingach często jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Bywa, że miejsca, na których się zatrzymujemy, znajdują się w oddaleniu od miast czy miejsc zamieszkania. Stoimy więc sami i nie wiemy, czego możemy się spodziewać. A stać się może naprawdę wiele. Gazowanie, kradzież paliwa lub pocięcie frachtu – to tylko kilka rzeczy, na które jesteśmy narażeni. Co zrobić, taka branża. Dlatego też coraz częściej możemy spotkać na parkingach ochronę. Może nie zawsze są to wysokiej klasy specjaliści z jednostek specjalnych, ale samo to, że jest ktoś, kto czuwa, może przełożyć się na komfort Twojego pobytu. Wybierając parking warto wziąć to pod uwagę. A im lepiej pośpimy czy wypoczniemy, tym lepiej będzie nam się jechać następnego dnia.

Oświetlenie kluczem do bezpieczeństwa kierowcy

Odpowiednie oświetlenie to sprawa kluczowa i jeden z wyznaczników bezpiecznego parkingu. Może wydaje się to oczywiste, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Tam, gdzie jest światło, trudniej o złodziei. Ciemność z kolei wręcz zachęca ich do napadów i kradzieży. Niestety. Czują się bezkarni i niewidoczni, a to z kolei działa na nich zachęcająco. Dlatego pamiętajmy, aby wybierać miejsca z odpowiednim oświetleniem.

Ogrodzenie antywłamaniowe

Kolejna rzecz, która skutecznie może odstraszyć złodziei i innych nie do końca przyjemnych osobników. Wybierając parking, warto więc zwrócić uwagę, czy miejsce, w którym chcemy stanąć, jest ogrodzone.

Szukanie dobrego parkingu zawsze zajmuje sporo czasu, a i tak nigdy nie wiadomo, czy się do niego dotrze. Jeśli Twój tachograf zawoła o przerwę, będziesz musiał przecież zjechać wcześniej. Nie ma zmiłuj. Warto jednak wziąć pod uwagę powyższe wytyczne. Spokojnie spać będziesz nie tylko Ty, ale i Twoja rodzina.

 

transparking lista udogodnień

Tylko jak znaleźć ten wymarzony parking? Znamy jedno skuteczne rozwiązanie. W poszukiwaniach bezpiecznych miejsc niezmiennie pomaga TransParking. Wystarczy wpisać swoje oczekiwania względem parkingu, a aplikacja podpowie, gdzie na trasie znajduje się najbliższe miejsce tego typu. Monitoring? Restauracja? Darmowe Wifi? Żaden problem. Ty wymagasz, TransParking zajmuje się resztą. Proste, przyjemne i co najważniejsze – zupełnie za darmo. A wszystko to w trosce o Twoje bezpieczeństwo.

 

Autor:
×

Masz pytania? Napisz do nas

Dołącz do nas na facebook

Wprowadź poprawne imię i nazwisko.
Zadaj pytanie.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką PrywatnościNależy wyrazić zgodę